چگونه از فتیش خود لذت ببریم؟

چگونه از فتیش خود لذت ببریم

لذت بردن شما از فتیش به این معنی است که بپذیرید فتیش بخشی طبیعی از خواسته های جنسی شماست و یاد بگیرید که نیازهای خود را آشکارا با شریک خود در میان بگذارید. درحالیکه بسیاری از مردم می‌پندارند که فتیش راهی به غیر از تحرییات اصلی جنسی است، در حالی که بسیاری از مردم فتیش را خارج از جریان اصلی می‌پندارند ، بسیاری از افراد دارای یک یا چند مورد فتیش هستند. این موضوع به این دلیل است که فتیش می‌تواند هر چیزی باشد – یک شیء، یک قسمت بدن یا یک موقعیت. زمانیکه شما قبول کردید که این یک امر طبیعی است ، شما می‌توانید از آن لذت برده و به آرامش جنسی برسید.

آ . باید یاد بگیرید که فتیش خود را قبول کنید.

      ۱-فتیش خود را بشناسید.

فتیش می‌تواند قسمتی از لذت جنسی قابل تصویرسازی باشد. مردم در مورد پا، دست، شکم، سینه و هزاران مورد دیگر می توانند فتیش داشته باشند . یادگیری پذیرش فتیش شما با شناسایی راه‌های تحریک جنسی آغاز می‌شود. گمان میرفت که مردان در مقایسه با زنان فتیش بیشتری دارند در حالیکه این مورد تقریبا برابر است. مردان با برانگیخته شدن احساس خود از طریق آلت متوجه می شوند ولی شناخت روش برانگیخته شدن در زنان پیچیده تر است. حداقل یک چهارم فیلم های تولیدی در آمریکا در ارتباط با فتیش است.

     ۲-افرادی را پیدا کنید تا فتیش خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

به دنبال گروه‌های آنلاین در به اشتراک گذاری احساس های مرتبط خود باشید. انجمن‌های بیشماری در بستر وب وجود دارد. یک امر مهم این است که در گروه‌هایی این کار را انجام دهید که صداقت کامل دارند . اگر وبسایتی باعث ایجاد حس شرمندگی برای شما باشد یا بخواهد چیزی به شما بفروشد باید از آن خارج شوید. احساس فتیش شما می‌تواند ریسک‌آور باشد، لذا امنیت فضای انجام و آزمایش آن بسیار اهمیت دارد. فضای آنلاین می‌تواند بستری ایمن برای پرسیدن سوالات شما در مورد فتیش باشد.

     ۳-دریابید که کجا ممکن است فتیش شما زیان‌بارباشد.

در حالیکه داشتن فتیش هیچ ایرادی ندارد، اگر این مورد برای شما یا دیگران خطرآفرین باشد اصلا قابل قبول نیست. اکثر اوقات فتیش برای دیگران زیان‌بار نیست ولی عموما برای خود فرد خطرآفرین است. این خطر می‌تواند در ارتباط با سلامت، محیط کار یا روابط اجتماعی باشد.

      ۴-درک کنید که فتیش‌ها عادی هستند.

محققین معتقدند که انواع فتیش بسیار طبیعی بوده و باید به عنوان بخشی از سلامت رابطه جنسی آموزش داده شود. باید یاد بگیرید که فتیش یک بخش عادی از ویژگی‌های شما است و اگر این امر را قبول نکنید نمی‌توانید از آن لذت ببرید. برای بسیاری از مردم فتیش می‌تواند یک شیء باشد یا وسیله ای برای برانگیختن حس در شروع رابطه باشد.

      ۵-احساس جنسی خود را کشف کنید.

بخاطر بسپارید که حفظ سلامت روحی و روان شما و شریکتان بسیار واجب و ضروری است. از اقدامات احتیاطی برای حفظ سلامت خود و شریکتان بهره برید. باید همواره کاندوم در اختیار داشته باشید. همواره به خاطر داشته باشید که ارتباط داشتن مهمترین بخش یک رابطه است. همیشه در صورتیکه احساس امنیت ندارید شروع به معاشرت کنید تا دغدغه خود را رفع نمایید.

     ۶-پرهیز از انزوا.

انزوا یکی از عوامل افسردگی است و اگر در پیدا کردن فردی که همراستا با نیاز و خواسته های شماست موفق نبودید نا امید نشوید. بسیاری از فتیش ها همچون پوشک بسیار تابو هستند. اگر فتیش شما تابو هست شما بسیار بیشتر در معرض ریسک انزوا هستید و ترس از روابط جنسی می‌تواند باعث افسردگی شما شود. لذا با مشاور یا تراپیست مشورت کنید.

ب. معاشرت در مورد فتیش خود

     ۱-فتیش خود را معرفی نمایید.

اگر با فرد جدیدی آشنا شده‌اید سعی نکنید در همان روز اول ملاقات از فتیش‌های خود بگویید. بهتر است در موقعیت مناسب در این مورد صحبت کنید. در صورتیکه همچنان در رابطه بودید و تمایل داشتید از فتیش خود بگویید بهتر است آرام شروع به صحبت کنید. در مورد فتیش‌های مورد قبول خود صحبت کنید. پارتنر شما ممکن است هم اکنون در مورد فتیش شما آگاهی داشته باشد یا نداشته باشد. بسته به شرایط رابطه، شما ممکن است زمان بیشتری برای بازگو کردن موارد فتیش در طول مکالماتتان اختصاص دهید.

      ۲-به آرامی بازگو کنید.

شریک شما برای هضم اطلاعات جدید و خواسته‌های نو از سوی شما نیاز به زمان دارد. هرگز انتظار پاسخ سریع نداشته باشید. به ایشان زمان و حریم خصوصی اختصاص دهید. هرگز خجالت نکشید. این ممکن است حاوی پیام منفی به شریک شما باشد و اعتماد به نفس شما را خدشه‌دار نماید. شما کاری نکردید که برایش پشیمان باشید. هرگز برای فتیش‌های خود دفاع نکنید. پس در نقش مدافع ظاهر نشوید. این طبیعی و عادی است.

      ۳-گوش کنید و یاد بگیرید.

بدانید که شما وارد مرحله‌ای شده‌اید که منجر به قبول فتیش شما می‌شود که شبیه یک پروسه پردازش است. شریک شما الان فرصت قبول کردن فتیش شما را دارد. ایشان ممکن است حتی فتیش‌های خود را نیز بازگو کند. پس به خود فرصت دهید تا با روی باز بشنوید و سوالات و دغدغه‌های او را پذیرا باشید. اگر شریک شما پاسخ منفی داد به او فرصت ارزیابی دهید ، البته ممکن است کلا فتیش شما در ذهن او کلا منتفی باشد. صحبت در مورد فتیش ممکن است افراد را عصبانی نماید ، هرگز مکالمه را با اجبار ادامه ندهید.

      ۴-سوال بپرسید.

شریک شما ممکن است نداند چگونه از فتیش شما بپرسد. شما باید پشتیبانش باشید. در مورد ترس‌ها و دغدغه‌هایش آشنا شوید. به او اطلاعات آنلاین را نشان دهید. بدانید برای او سخت است که افکار خود را در مورد فتیش شما در قالب کلمات پیاده‌سازی نماید.

      ۵-عکس و فیلم در مورد فتیش با او به اشتراک بگذارید.

این ممکن است به شریک شما در درک فتیش شما کمک کند. اگر انجمن حمایتی یافتید، می‌تواند در معرفی فتیش شما به شریکتان بسیار کمک‌کننده باشد. ممکن است در انجمن‌ها با افرادی آشنا شوید که به تازگی با فتیش برخورد کرده‌اند، این افراد می‌توانند بسیار مفید باشند.

       ۶-هرگز فتیش خود را با زور تحمیل نکنید.

اگر شما تمایلات جنسی متفاوتی دارید آنرا بشناسید و راه‌های جایگزین آن را فرا گیرید. یک تراپیست یا روانشناس ممکن است در این مورد کمکتان کند. بیشتر تراپیست‌های جنسی می‌توانند به جای حذف کامل یک فتیش راه‌های مختلفی در دستیابی به آن فتیش را به شما معرفی نمایند.

 

منبع: Wikihow.com/enjoy-your-fetish

هاجر یادگاری

مشاور، درمانگر و مربی توسعه فردی

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
دیدگاه‌ها

*
*