اگر سبک زندگی تون تحمیلیه

تو زندگی دوره هایی هست که مجبور به زندگی با یک سبک جدید می شی که به انتخاب خودت نبوده:
.
?ازدواج می کنی و مجبوری با خانواده همسرت زندگی کنی…
?علی رغم میلت ممکنه بچه دار بشی و هدفات یهو به رویا تبدیل می شن.
?‍?دانشجو می شی و درسا خیلی سنگینن.
?‍♂مهاجرت می کنی به جایی که آشنایی چندانی نداری باهاش و همه چی عجیبه! …
.
مطمئنم همه تون تجربشون کردین!
تو این جور مواقع؛ هوش آدم به دادش می رسه و بهش یاد می ده که بنا به موقعیتی که توش هست؛ منعطف بشه و استایل جدید رو یاد بگیره و عمل کنه، در غیر این صورت افسردگی و شکست رو شاخشه!
من عقیدم بر اینه که اگه خودمون سبک زندگیمونو با همه ی پیچیدگیایی که داره نسازیم؛ زندگی سبکی رو جلوی پامون می ذاره که ناچاریم تحملش کنیم! پس اگه تلاشی برای ساختن سبک زندگی دلخواهتون نکردین و نمی کنین؛ نق زدن توجیهی نداره و هیچ تغییری ایجاد نمی کنه. آدم موفق و خوشبخت راحت و شانسی به جایی که دلش می خواسته نرسیده. اما با وجود همه تلاش ها بازم گاهی اوقات زندگی یه موانعی جلوی پامون می ذاره که اگه درست و هوشمندانه بهره برداری کنیم توی رشدمون تاثیر خوبی داره!
.
ببینم کسی تا حالا با این شرایط رو به رو بوده؟ اگه معذوریتی ندارین لطفا مثال بزنین و بگین چه جوری با سبک زندگی ای که خودتون انتخاب نکردین کنار اومدین و آیا تونستین کم کم به طرف سبک مورد علاقتون پیش برین؟

وقتی ما بتونیم یاد بگیریم که طراح زندگی خودمون باشیم، نه تنها به میل خودمون زندگیمونو می چینیم؛ بلکه اگه یه زمانی زندگی شرایطی خاص برامون رقم زد با انعطاف و خلاقیت می تونیم جوری طراحیش کنیم که بتونیم ازش بهترین استفاده رو بکنیم

وقتی ناخواسته شرایط زندگیتون از مسیری که خودتون طراحی کرده بودین تغییر کرد؛ اول ممکنه شوک بشین. این طبیعیه ولی موندن توی شوک بیماری و افسردگیه و ایضا غصه خوردن!
چشماتون رو باز کنین و به اطرافتون و امکاناتتون یه نگاه بندازین.

شروع کنین به طوفان فکری و هر کاری که با میزان محدود آزادیتون می شه انجام داد روی کاغذ بیارین. نگران نباشین که بعضی از ایده هاتون عقلانی نیس یا شاید اجرایی نباشه. فقط بنویسین!
حالا شروع کنین به تست کردنش! از کجا معلوم؟ شایدم خیلی خوب جواب داد?
گاهی وقتا خیلی از موفقیت ها تحت فشار و محدودیت به دست میاد! در موردش کلی مثال می تونم بزنم ولی می خوام بعضی از مثال ها رو خود شما بزنید??

شما تونستین از تو محدودیتاتون فرصت ایجاد کنین و خودتونم تعجب کنین ازش؟ موقعیتایی که شاید اگه اون محدودیت براتون ایجاد نشده بود شاید هیچ وقت بهش فکر نمی کردین؟!? کللی مشتاقم که بدونمممم??
.

هاجر یادگاری

مشاور، درمانگر و مربی توسعه فردی

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
دیدگاه‌ها

*
*