۸ دلیل که به شما می گوید چرا هنوز مجرد هستید. (قسمت چهارم)

حتما تا به‌ حال از خود پرسیده‌اید که چرا هنوز نتوانسته‌اید فرد مناسب خود را پیدا کنید شاید وقت آن رسیده باشد که از حباب تنهایی خود خارج شوید و قدم در دنیای روابط بگذارید، از عقاید و باورهای سختگیرانه خود دست بردارید و مسیری نو در زندگی خود برگزینید، اگر این موارد در شما صادق است پس به شما پیشنهاد می‌کنم حتما این مقاله را بخوانید.

۷- انزوا و روزمرگی:

با افزایش سن افراد گرایش دارند تا بیشتر و بیشتر در منطقه امن خود قرار بگیرند. زنان مدرن هرچه بیشتر به موفقیت، کمال و کفایت می‌رسند که این‌ها همه پیشرفت‌های بسیار مثبتی هستند. درعین‌حال هم مردان و هم زنان راحتراند که این رشد و پیشرفت تنها مالی و عملکردی باشد و همین‌طور برای آن‌ها بسیار آسان‌تر است که همچنان در حباب تنهایی خود باشند تا این‌که در ارتباط با دیگران قرار بگیرند، برای آن‌ها خیلی سخت است که ریسک کنند و خودشان را بروز بدهند. بعد از یک روز کاری طولانی بسیاری از ما ممکن است که دلمان بخواهد لباس راحتی خود را بپوشیم و به تختخواب برویم تا این که به دنیای ناامن و مضطرب‌کننده بیرون برویم و با مردم ارتباط برقرار کنیم.

چیزی که ما را تشویق می‌کند تا در خانه و در امنیت بمانیم اغلب صدای انتقادگر درونمان است. این مربی درونی کارهای آرامش‌‌بخشی را به ما پیشنهاد می‌دهد “امشب فقط در خانه بمان و استراحت کن تو خودت به تنهایی بسیار خوشحال و شاد هستی یک لیوان نوشیدنی بردار و فیلمی که دوست داری را تماشا کن” مشکل این صدا این است که بعد از آن افکاری همچون “تو یک بازنده ایی، دوباره تنها در خانه هستی و همه عمرت را تنها می‌مانی و دیگر هیچ‌وقت جوانتر از این نخواهی شد و هیچ‌کس جذب تو نمی‌شود” را در ذهن ایجاد می‌کند.

بسیاری از فعالیت‌هایی که قبلا مایه آسایش و راحتی ما بودند در نهایت باعث یک حس بد در ما می‌شوند و این به این خاطر است که این صدا سبب می‌شود تا ما از دنبال کردن چیزهایی که در زندگی خود می‌خواهیم اجتناب کنیم. بسیار مهم است که تلاش کنیم تا از منطقه امن خود خارج شویم و مکررا با تاثیر صدای انتقادگر درونمان چالش داشته باشیم ما باید برای رفتن به دنیای بیرون، خندیدن و برقراری تماس چشمی تلاش کنیم و اجازه دهیم دوستانمان بدانند که ما به دنبال شریکی برای زندگی خود هستیم. باید فعالیت‌های جدید را تجربه کنیم، با افراد گوناگونی ارتباط برقرار کنیم و تا می‌توانیم بخش‌های جدید و ناشناخته خودمان و چیزهایی‌که ما را شاد می‌کنند را کشف کنیم.

۸- قاعده سازی:

اغلب همان طور که سال‌ها می‌گذرد ما کتاب قوانین خودمان راجب آشنایی و ارتباط برقرار کردن را قطورتر می‌کنیم. درحقیقت چیزهایی‌که یاد گرفته‌ایم را بر روی کاغذ می‌آوریم اما چیزی که روی کاغذ خوب به نظر می‌رسد در زندگی حقیقی خوب کار نمی‌کند. زمانی که ما براساس قوانینی که برپایه گذشته ما هستند عمل می‌کنیم یک چرخه دائمی از روابط ناامیدکننده را در زندگی خود خلق می‌کنیم. زنی را می‌شناسم که یک زمانی با شخصی قرار آشنایی گذاشته بود که با او احساسات عمیقی را تجربه کرده بود اما زمانی‌که این آشنایی به نتیجه خوبی نرسید او تصمیم گرفت تا از جستجو کردن برای فردی که با او ارتباط قوی ایجاد کند و یا به او جذب شود دست بردارد و به جای آن یک انتخاب عاقلانه کرد و در نتیجه رابطه‌ایی با رضایت خیلی بیشتر به دست آورد. خیلی مهم است زمانی‌که وقت آشنایی می‌رسد قوانین خشک و ثابت و غیرقابل انعطاف خود را کنار بگذارید و باورها و عقاید دیگران را نپذیرید.

باز بودن یکی از مهمترین کارهایی است که باید زمانی‌که در جستجوی یک شریک عشقی هستیم انجام دهیم. بله ممکن است که صدمه ببینیم اما زمانی که ریسک کردن را کنار می‌گذاریم شانس آشنایی با فردی که می‌‍‌‌توانیم با او آینده‌ایی داشته باشیم را کاهش می‌دهیم. قوانین روابط می‌توانند ما را به مسیری ببرند که با خلوص نیت کمتر و اعتبار کمتری عمل کنیم و از احساسات واقعیمان دور شویم. از سوی دیگر باز بودن و روراست بودن باعث می‌شود که اعتبار خیلی بیشتر و رابطه‌ایی بسیار محکم‌تر پیدا کنیم.

جستجوی عشق خواسته آسانی نیست اما بهتر است که این سفر را تجربه کنیم . خیلی مهم است که با الگوهای درونی خود که ما را از رسیدن به چیزی که می‌خواهیم دور نگه می‌دارد بجنگیم. ما نمی‌توانیم خودمان را در برابر دنیا و صدمات آن حفظ کنیم. ما همه نقص‌هایی در خود داریم و این آسیب‌پذیری‌ها به خصوص زمانی که به یکدیگر نزدیک می‌شویم آشکار می‌شوند. بنابراین به دست آوردن صمیمیت یک جنگ شجاعانه و ارزشمند برای هر روز ما، هم برای خودمان و هم درنهایت برای روابطمان است.

ادامه دارد…

قسمت اول مقاله:

http://raahyar.com/۸-دلیل-که-به-شما…-چرا-هنوز-مجرد-ه/

قسمت دوم مقاله:

http://raahyar.com/۸-دلیل-که-به-شما…را-هنوز-مجرد-ه-۲/

قسمت سوم مقاله:

http://raahyar.com/۸-دلیل-که-به-شما…چرا-هنوز-مجرد-هس/

منبع:

https://www.psychologytoday.com

شادی فرامرزی نیا

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
دیدگاه‌ها

*
*