چگونه شریک زندگی مناسب خود را پیدا کنیم( قسمت اول)

چگونه شریک مناسب زندگی خود را پیدا کنیم؟

یافتن شخصی که با او ملاقات کنید تا آشنایی اولیه شکل بگیرد به اندازه کافی چالش برانگیز است. چه برسد به اینکه بخواهید به سرعت شریک زندگی مناسب خود را پیدا کنید که با او تا آخر عمر احساس خوشبختی داشته باشید. این امر غیرممکن است. بهتر است به جای عجله وقت خود را به مراقبت و توسعه فردی خود اختصاص دهید و با دوستانتان وقت بگذرانید. وارد رابطه بشوید اما با تامل و دوراندیشی و آرامش . متعهد باشید ، اما با دقت و تحقیق و حساب شده متعهد شوید. در عاشق شدن نباید عجله کرد.

 

برای یافتن شریک زندگی مناسب باید:

۱ – دوستان جدید پیدا کنید

خودتان را در موقعیت آشنایی با افراد جدید قرار بدهید

هرچه زمان بیشتری برای قرار ملاقات و معاشرت بگذرانید ،احتمال بیشتری دارد شخصی را که میخواهید پیدا کنید. با شرکت در رویدادهای اجتماعی که توسط دوستانتان ترتیب داده شده یا کلاسها و گپ زدن با همکلاسی ها و حتی مشارکت در صفحات مفید شبکه های اجتماعی موقعیت های مناسب را فراهم کنید.

 • معمولی ترین راه برای ملاقات با شریک آینده‌تان از طریق دوستان مشترک است. با دوستانتان وقت بگذارید و از آنها بخواهید تا افرادی را که فکر می کنند که ممکن است از آنها خوشتان بیاید به شما معرفی کنند.
 • مورد دوم اماکن اجتماعی است. جاهایی مثل کافی شاپ‌ها یا فرهنگسراها
 • سومین راه از طریق محیط کار است.در مورد همکارانی که رابطه کاری بیشتری با شما دارند دقت کنید. در درخواست از آنها صبور باشید و با اطمینان و شناخت بیشتری درخواست خودتان را مطرح کنید، زیرا این امر به طور بالقوه می تواند زندگی کاری شما را پیچیده کند.
 • چهارمین مورد از طریق وب سایت ها یا رسانه های اجتماعی است

 

 از افراد درخواست آشنایی کنید

اگر شخصی را در زندگی واقعی می شناسید که فکر میکنید شریک زندگی مناسب شماست، مستقیماً از او بخواهید که اجازه ملاقات و آشنایی بیشتر را بدهد . برای اینکه بی دست و پا به نظر نرسید همانطور که موقعیت رو ترک میکنید و قبل از خداحافظی ، بگویید “من واقعاً از گفتگو با شما لذت بردم ، اما مجبورم که بروم. آیا دوست دارید به زودی با هم شام بخوریم؟”

 • اگر خیلی خجالتی هستید می توانید شماره اش را درخواست کنید تا بعدا با او تماس بگیرید
 • اگر شخص مورد علاقه خود را به صورت آنلاین پیدا کردید ، یک پیام دوستانه ارسال کنید. اگر می خواهید احساس بهتری نسبت به فرد پیدا کنید ، قبل از اینکه از او بخواهید که با شما قرار ملاقاتی داشته باشد ، دو سه باری به او پیام بدهید.
 • اگر از یکی از دوستان خود درخواست آشنایی برای ازدواج را دارید ، آماده شنیدن جواب منفی باشید. اطمینان حاصل کنید که تحمل شنیدن جواب “نه” او را داشته باشید و در این صورت از او درخواست کنید. اگر جواب نه شنیدید و خیلی برایتان دردناک نبود، دوست یکیدیگر بمانید. زیرا شخصی که شما را رد کرده ممکن است در نهایت باعث آشنایی شما و شریک زندگیتان شود.

 

 با آرامش قرار ملاقات بگذارید

ممکن است بعد از پیدا کردن یک نفر برای ملاقات با او استرس داشته باشید و به همین علت از اینکه قراری را با او هماهنگ کنید بترسید و این کار را به تعویق بیندازید. تاریخ و برنامه ملاقات را مانند رویدادهای دیگر زندگیتان برنامه‌ریزی کنید و به شیوه‌ای برنامه‌ را بچینید که از بودن با هم لذت ببرید .

 • سوالات باز که جواب‌های کوتاه نداشته باشد بپرسید ، فعالانه گوش دهید و در پاسخ های خود صادق باشید.
 • اصیل باشید. وقتی سوالی از شما پرسید حقیقت را بگویید. کمتر نگران قضاوت شدن باشید.
 • تلفن خود را خاموش نگه دارید. روی قرار خود تمرکز کنید!
 • کل وقت را با نگرانی در مورد اینکه آیا ملاقات شما مناسب است یا نه نگذرانید. با توجه به شناخت محدود و کمی که در قرار اول به دست می‌یاورید نمی توانید چنین چیزی را بگویید بلکه باید روی مکالمه واتفاقات قرار ملاقاتتان تمرکز کنید.
 • نگویید “دوستت دارم” یا سعی نکنید در اولین قرارهاتان درباره موارد موارد پیچیده صحبت کنید.

 

مهربان باشید.

اگر برای یافتن یک شریک زندگی مناسب قرار آشنایی دارید ، بهترین خود را نشان دهید. سعی نکنید که شرایط و افکار طرف مقابلتان را مدیریت کنید و بر تصمیم گیری او تاثیر بگذارید. همین که خودتان باشید کافیست.

 • هماهنگی قرار دیگری یا صحبت انتقادی با دیگران در یک ملاقات آشنایی ، نشان می دهد که شما فرد ناامن یا ظالمی هستید.
 • حتی اگر احساسی دارید که ممکن است مایل به قرار ملاقات دوم نباشید ، تمام تلاش خود را بکنید تا از مدت زمانی که قرار دارید لذت ببرید. با شخص مورد نظرتان خوب رفتار کنید حتی اگر به این نتیجه رسیدید که نیازی به ملاقات مجدد نیست زیرا او هنوز هم شایسته توجه مودبانه و دوستانه شماست.

 

قراری ترتیب دهید که بتوانید از آن لذت ببرید.

حتما لازم نیست در قرار ملاقاتتان شام یا تماس چشمی داشته باشید. کاری را برنامه ریزی کنید که با انجام آن راحت تر باشید. قهوه بنوشید و در پارک قدم بزنید. از یک نمایشگاه در موزه محلی بازدید کنید. برای صرف صبحانه در یک ناهارخوری ملاقات کنید و در پیشخوان بنشینید.

 •  قرار ملاقات خود را برای یک مهمانی یا رویداد اجتماعی برنامه‌ریزی کنید . اگر قرار خصوصی شما را عصبی می‌کند، سعی کنید در جایی که افراد دیگر هم حضور دارند شخص مورد‌نظرتان را ببینید.
 • ایده هایی که شخص مقابل در مورد قرار آشنایی به شما می‌دهد را بپذیرید. اگر او از شما دعوت کرد که قرارتان را در بیرون برنامه ریزی کنید بپذیرید . تصور نکنید از مکان یا فعالیت جدیدی لذت نخواهید برد.

ادامه دارد……

منبع :

https://www.wikihow.com/Find-a-Life-Partner

هاجر یادگاری

مشاور، درمانگر و مربی توسعه فردی

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
دیدگاه‌ها

*
*