مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین شیوه ای از مشاوره و درمان هست که از طریق ویدیوکال (صوتی- تصویری) و از راه دور انجام می شود. با گسترده شدن ابزارهای تماس مختلف کم کم مشاوره آنلاین هم به مدل های مشاوره اضافه شد. اگرچه خیلی ها هنوز نسبت بهش موضع گیری منفی دارن و بعضیا حتی مایل نیستند اون رو تجربه کنند؛ اما جریان قرنطینه به علت کرونا باعث شد اجبارا خیلی ها این روش رو امتحان کنند و خبر خوب اینه که این تجربه برای اکثریت موفقیت آمیز بوده.

در سال های اخیر مطالعات پژوهشی زیادی در مورد تأثیرگزاری مشاوره ی آنلاین در کنار مشاوره ی حضوری انجام شده که نتایج همه ی اون ها نشون می ده این روش می تونه با مشاوره ی حضوری برابری کنه یا از جهاتی تأثیرگزاری بیشتری هم داشته باشه که دلایلش رو در ادامه خواهم گفت.

فواید مشاوره آنلاین:

  • در مشاوره آنلاین با نرم افزار اسکایپ، شما می تونید جلسه را ضبط کنید و طی هفته چند بار به اون مراجعه کنید.
  • گزینه ی مناسبی هست برای افرادی که مایلند با مشاور به خصوصی مشاوره داشته باشند و محدودیت مکانی دارند.
  • از مشکلاتی مثل ترافیک و هوای آلوده دور می مونید.
  • گزینه ی مناسبی است برای افرادی که محدودیت یا مشکلات فیزیکی دارند.
  • راحتی و رفاه بیشتری در مشاوره ی آنلاین وجود دارد.

مشاوره آنلاین به چه صورت انجام می شود؟

کلیت جلسات مشاوره چه در حضوری چه آنلاین شبیه هم هست. شما ابتدا از طریق شماره تماس های داده شده وقتتون رو رزرو و پرونده تون رو به صورت آنلاین پر می کنید. بعد از اون پرداخت وجه انجام می شه و رزرو وقت کامل خواهد شد.

در جلسه ی آنلاین که رأس ساعت مقرر شده برگزار می شه شما با مشاورتون بین ۵۰ دقیقه تا یک ساعت گفتگوی آنلاین خواهید داشت. بازه ی ده دقیقه ای اضافه به جهت مشکلات اینترنت درنظر گرفته شده است.

در جلسات مشاوره عموما نقش اصلی را خود مراجع به عهده می  گیرد و مشاور مثل یک مربی با سوالات هدایت شده و بازخوردهای حرفه ای و تمرین های مناسب، مسیر مراجع را به سمت پیدا کردن مشکلات در راستای درمان پیدا می کند و کمک می کند که به مرور مراجع مشکل خود را حل و مرتفع کند.

عموما جلسه ی اول به مشاوره ی تشخیصی و بازکردن مشکل اختصاص پیدا می کند و جلسات بعدی درمان به صورت عمیق تر و حرفه ای تر پیش خواهد رفت.

چنانچه مایل به رزرو وقت و شروع جلسات آنلاین خود هستید حتما قوانین مشاوره آنلاین را مطالعه کنید.

میزان توقع شما از مشاور و درمانگرتون در چه حدی باید باشد؟

یادتون باشه که مشاور و درمانگر قرار نیست معجزه گر باشه و طی یک یا دو جلسه شما و زندگیتون رو متحول کنه. همین طور مشاور قرار نیست طرف مقابل و اطرافیان شما رو تغییر بده که شما بتونید راحت تر زندگی کنید. مشاور نصیحت گر هم نیست. همون طور که مشکل شما طی مدت زمان زیادی شکل گرفته، مدت زمان مطلوب و بهینه ای هم نیاز داره که حل و رفع بشه. بنابراین باید صبور باشید و زمان لازم رو به این کار اختصاص بدید تا با همراهی حرفه ای مشاور بتونید به مرور مشکل خودتون رو حل کنید و به میزانی حرفه ای بشید که در آینده هم نسبت به مشکلات مشابه قویتر عمل کنید.

برای هماهنگی یا رزرو وقت مشاوره صرفا از طریق واتساپ به شماره تلفن زیر پیغام دهید:

۰۹۱۲۵۵۷۱۱۲۵

سرکار خانم لیلا قنبری