تحلیل کرونایی فیلم bird box و A quiet place

در این دو ویدیو به مرور نکته های مهمی که می شه از این دو فیلم جالب محصول ۲۰۱۸ برداشت کرد پرداختم. البته به نظرم خیلی موارد دیگه هم قابل برداشت هست. اینکه انسان چطور می تونه با محدودیت های عجیب و غریبی که روزگار پیش روش می گذاره مواجه و سازگار بشه و همه ی این قابلیت ها در انسان هست. هرکس هوش بالاتر و روان سالم تری داشته باشه قابلیت سازگاریش بیشتر و در نتیجه احتمال زنده موندنش هم بیشتره.
شاید زمانی که این دو فیلم رو می دیدم باورم نمی شد که روزی برسه که لازم باشه به چیزی شبیه این خطرات و رفتار سازگارانه ای شبیه این افراد رو به رو بشم ولی الان که دوره ی قرنطینه م داره به دوماه می رسه خیلی رویدادها و رفتارهای این دوفیلم جلوی چشمم میاد و در مورد هر قسمتش بینشی برام باز می شه.
اگر فیلم ها رو هنوز ندیدید پیشنهاد می کنم اول ببینید و بعد هم با من طی این دوتا ویدیو مروری داشته باشید و اگر ندیدید خطر اسپویل هست.
ازتون می خوام حتما بعد از دیدن فیلم و این ویدیوها شما هم برداشت و دستاوردتون رو زیر این مقاله کامنت بذارین که من و بقیه هم استفاده کنیم.
سپاسگزارم.
شاید خالی از لطف نباشه که بگم من قبلا جعبه پرنده رو با رویکرد روان شناسی و توجه به افکار منفی به عنوان شیء و هیولای تهدید کننده و لزوم محافظت و جلوگیری از حضور وسواس های فکری در ذهن و فکر تحلیل کرده بودم که به نظرم اون هم می تونه با فیلم و نمادهاش سازگاری و همسویی داشته باشه. ترغیب به دیدن چیزی که زندگیت رو به نابودی سریع می کشونه و وسوسه هایی که تو مسیرت هست و مقابله و محافظت از همه ی اون ها و سرانجام رفتن و زندگی در محیطی امن با افرادی سالم و امن که می تونه زندگی سالمت رو ضمانت کنه.
هاجر یادگاری

مشاور، درمانگر و مربی توسعه فردی

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
دیدگاه‌ها

*
*