او شخص مناسب شما نیست

او شخص مناسب شما نیست

چگونه می توان فهمید که او شخص مناسب شما نیست ؟

اگر میخواهید بدانید که او شخص مناسب شما هست یا نه ، بهترین کار گوش دادن به احساس درونی تان نسبت به او است. با این وجود بعضی وقتها گوش دادن به احساس درونی کافی نیست و نیاز دارید که به دنبال نشانه های بیشتری بگردید .نشانه هایی که مشخص کنند که آیا باید دلتان را به دریا بزنید و به سمت  بروید یا باید بیخیال رابطه با او بشوید . در نهایت این خود شما هستید که می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

 

۱- احساسات خود را بررسی کنید . او شخص مناسب شما نیست اگر:

  نمیتوانید با عیب ها و نقاط ضعف او کنار بیایید

بسیاری از ادم ها گمان می کنند که آن شخص مناسب مورد نظرشان باید یک انسان کامل و بدون هیچگونه نقص باشد که قرار است تمام مشکلات شان را حل کند و هرروز زندگی شان مانند داستان های رومانتیک فیلم ها باشد. بنابراین یک راه دانستن اینکه ایا او شخص مناسب شماست این است که ببینید میتوانید با پذیرفتن عیب هایش او را دوست داشته باشید یا نه . اگر می توانید با صدای بلند آروغ زدن ، بد سلیقگی موسیقی یا شلختگی فردی که با او هستید کنار بیایید به جای اینکه هر وقت کاری را انجام داد که به نظرتان مناسب نیست و حس بدی بهتان دست دهد، پس او شخص مناسب شما است .

 با دیدنش هیجان زده نمی شوید 

اگر با شخص مورد علاقه تان هستید برخلاف آنچه فکر می کنید  به این معنی نیست که تمام طول شبانه روز هیجان زده خواهید بود .با این وجود اگر زمان ملاقات او یا دیدنش در خانه هیجان زده نمی شوید، پس احتمالا او شخص مناسب شما نیست . وقتی که قرار هست با او ملاقات کنید و وقت بگذرانید، شما باید احساس هیجان و انتظار داشته باشید

  شما نمی توانید آینده ای را با او متصور شوید

اگر او شخص مناسب شما است ، پس شما باید از الان به فکر زندگی کردن در کنار او باشید و به ازدواج با او یا بچه دار شدن یا چیزهایی از این قبیل بیندیشید. اگر در حال برنامه ریزی کردن برای آینده هستید ولی او جایی در برنامه تان ندارد پس او شخص مناسب شما نیست .

  کنارش احساس راحتی نمی کنید .

اگر او شخص مناسب شما است  پس باید احساس کنید که بدون اینکه لباس خاصی بپوشید یا نقش خاصی را در زندگی او داشته باشید ، می توانید در کنار او باشید. شما باید بتوانید خودتان باشید ، مثل خودتان صحبت کنید و نظرات خود را بیان کنید بدون اینکه نگران ناراحتی او باشید یا او را ناامید کنید. اگرچه فقط به دلیل علاقه داشتن به او می توانید کمی عصبی باشید ، اما می دانید که اگر مدام تحت استرس ، اضطراب یا نگرانی از احساس او نسبت به خود باشید ، او شخص مناسب شما نیست.

 نمی توانید با او صادق باشید 

اگر او شخص مناسب شما است ،  پس باید با احساس راحتی حقیقت را به او بگویید ، خواه این بدان معنی باشد که کجا بوده اید یا نگرانی شما در مورد این رابطه چیست. نباید احساس کنید هر چیز کوچکی که به او بگویید باعث عصبانیت ، حسادت یا بدخلقی او می شود. اگر واقعا شما برای او مهم هستید و به شما اهمیت می دهد، پس باید احساس کنید که می توانید هر چیزی را به او بگویید بدون اینکه احساس ترس یا اضطراب داشته باشید. اگر هر وقت که می خواهید به او بگویید چه چیزی واقعاً در ذهن شما است ،  او باعث می شود که احساس ترس کنید ، پس او شخص مناسب شما نیست .

 

۲- ببینید چگونه با شما رفتار می کند .اون شخص مناسب شما نیست اگر:

همیشه با بقیه خانم ها شوخی می کنه

اگر مرد شما دائماً با دختران دیگر خوش و بش می کند ، در مورد دختران دیگر صحبت می کند و با بررسی سایر دختران به شما بی احترامی می کند ، پس او شخص مناسب شما نیست. نمی توانید بهانه ای برای این رفتار او بیاورید و نمی توانید خود را متقاعد کنید که او منظوری ندارد. اگر او واقعاً به شما اهمیت می داد ، هرگز این نوع رفتارها را نشان نمی داد.

 اگر نگران این است که کسی شما را در کنار او ببیند

اگر او شخص مناسب شما است پس باید افتخار کند که شما را به رخ دیگران بکشد ، دست شما را بگیرد یا در انظار عمومی بازوی خود را به دور شما بگیرد و زمانی که در کنار دوستان یا خانواده خود است نیز با شما وقت بگذراند. اگر او همیشه در مورد معاشرت در ملاقات عمومی یا ملاقات شما با دوستانش بهانه می آورد ، پس به دنبال یک رابطه جدی نیست. اگر او مشتاق معاشرت در اتاق خوابتان است اما با شما به سینما نمی رود ، پس او شخص مناسب شما نیست .

  تمایلی به تغییر کردن ندارد

البته این بدین معنی نیست که شما باید او را وادار به تغییر کنید بلکه اگر رفتار خاص هست که دوست دارید تغییر کند مانند شوخی کردن با بقیه دختران یا تماس نگرفتن با شما ، او باید تمایل داشته باشد که بخاطر شما رفتارش را تغییر دهد. اگر لجبازی کرد و از تغییر امتناع ورزید پس او شخص مناسب شما نیست .

در لحظات سخت زندگی در کنارتان نیست

اگر او واقعا شخص مناسب شما است ، پس در لحظات دشوار و تلخ زندگی همانند لحظات شیرین در کنار شما خواهد بود. عشق واقعی بدین معنی است که در خوشی ها و ناملایمات زندگی کنار هم باشید. اگر در لحظات سخت زندگی تان غیبش می زند پس او شخص مناسب شما نیست .

۳- ببیند رابطه تان با هم چه طور است، او شخص مناسب شما نیست اگر :

بهترین دوست شما نیست

اگر او شخص مناسب است پس باید شما به عنوان بهترین دوست خود او را در نظر داشته باشید. به عنوان کسی که که میتوانید هر چیزی را به او بگویید و با او درد و دل کنید . اگر او شخصی باشد که می خواهید بقیه عمرتان را با او بگذرانید پس باید چنین احساسی به او داشته باشید .

به سختی با هم ارتباط برقرار می کنید

همه افراد با مشکلات ارتباطی روبرو هستند ، اما اگر احساس می کنید که شما و او به سختی می توانید با یکدیگر صحبت کنید بدون اینکه با یکدیگر دعوا یا سو تفاهم داشته باشید ، پس او شخص مناسب شما نیست. اگر او هر وقت سعی می کنید یک گفتگوی جدی داشته باشید عصبانی می شود ، پس او  شخص مناسبشما نیست ، زیرا او مایل نیست رابطه ای صریح و صادقانه با شما برقرار کند.

 با دوستان و خانواده شما ارتباط برقرار نمی کند .

ممکن است شما هنگام شروع قرار معاشرت با یکدیگر این مسئله مهم را تصور نکنید ، اما وقتی مدت طولانی با هم بودید ، مهم است که مرد شما با دوستان و خانواده شما کنار بیاید. این افراد نزدیکترین افراد به شما هستند و حداقل برخی از ارزشهای شما را دارند ، و اگر او نتواند با یکی از آنها کنار بیاید و ارتباط برقرار کند و حتی سعی هم نکند ، پس او شخص مناسب شما نیست

شما را همانطوری که هستید دوست ندارد

این مهم ترین نکته است. اگر او شخص مناسبی باشد ، پس باید همانطور که هستید شما را دوست بدارد. او نباید به شما بگوید که آرزو می کند کاش لاغرتر بودید ، جذاب تر لباس می پوشیدید، کمتر صحبت می کردید و یا دیگر از انجام کارهای مورد علاقه خود دست بکشید. اگرچه می توانید در کنار هم رشد کرده و معایب متقابل خود را برطرف کنید ، اما او به جای تلاش برای تغییر دادن ، او به جای تلاش برای تغییرتان باید شما را همانطور که هستید دوست داشته باشد و تشویقتان کند تا شخصی باشید که می خواهید.

 

 

 

 

 

هاجر یادگاری

مشاور، درمانگر و مربی توسعه فردی

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
دیدگاه‌ها

*
*